HOME

Benelux: English | Français | Nederlands

Producten & DienstenExxonMobil in de BeneluxOnze MerkenUw Branche

ExxonMobil in de Benelux
Petrochemie

Film: verpakkingen in high-tech

Nog één van de speciale producten waarin ExxonMobil Chemical een toonaangevende rol speelt, is de zogenaamde OPP-film (Oriented Polypropyleen). Deze wordt ondermeer gebruikt als verpakkingsmateriaal voor voedingswaren zoals koekjes, chips en snoep, maar ook voor producten als tabak, bloemen, tape of labels.

OPP-film biedt een hele reeks voordelen ten opzichte van cellofaan, waarvan het de plaats op de markt bijna volledig heeft ingenomen. Het biedt een uitstekende barrière tegen vocht, vet en zuurstof, terwijl de oppervlakte gemakkelijk kan worden bedrukt. OPP-films kunnen verder in verschillende uitvoeringen worden gemaakt (wit, doorzichtig, ondoorzichtig).

Twee van de drie Europese fabrieken van ExxonMobil Chemical voor OPP-films (en hoge densiteit polyethyleen films, of HICOR-films) bevinden zich in de Benelux: in het Belgische Virton en het Nederlandse Kerkrade. De grondstof die beide productielocaties gebruiken, zijn korrels uit polypropyleenhars, die vanuit de vier windstreken worden aangevoerd en op het fabrieksterrein in tientallen silo's worden opgeslagen. De korrels worden vervolgens tot een dikke folie omgevormd en daarna in twee richtingen uitgerekt. De uiteindelijke film kan 15 tot 80 micron dik zijn. Ongeveer 95% van de productie is voor de export bedoeld.


Meer informatie:
Petrochemische basisproducten: bouwstenen
Intermediates: van smeermiddelen tot lipstick
Polymeren: overal om je heen
Aromaten: grondstof van bekende producten
Film: verpakkingen in high-tech




© Auteursrecht 2003-2008 ExxonMobil. Alle rechten voorbehouden. ExxonMobil Home | Help | Sitemap | Contact | Privacy & Juridisch